Úterý, 30 května, 2023
- Reklama -123jobs

Nejen u moře! Také v zahradě myslete na slunce a jeho účinky

Práce na zahrádce jsou příjemné a čas při nich ubíhá rychle … Vánek pofukuje a vy si ani nevšimnete, že obličej vám celá zrudla.

Pravda.sk, gb 05.05.2017 11:00 žena, zahrada, práce, kvetyFoto: Shutterstock
Chraňte tělo i během prací v zahradě, abyste neskončili s úpalem či spálenou kůží.
Ano, krém i do zahrady
Bez krému s ochranným faktorem do zahrady nechoďte. Čím vyšší ochranný faktor, tím déle vaši pokožku ochrání před slunečními paprsky. Světlé typy by měli sáhnout po vyšších faktorech, ostatním stačí faktor 25.

pokrývka hlavy
Pokud jste v zahradě a sázíte květiny či trháte plevel, slunce vám „peče“ přímo na hlavu. Určitě nechcete po příjemném dni na čerstvém vzduchu skončit s nevolností či dokonce horečkou. Na hlavu si nasaďte klobouk či kšiltovku a můžete se odávať práci na zahradě. Nezapomeňte ani na brýle, které ochrání oči.

dlouhé rukávy
I na ramena či ruce, které vystavíte slunci, pálí slunce. A přestože vám to není nijak nepříjemné, protože teploty ještě nedosahují třicítku, sluneční paprsky se dokáží do pokožky skutečně zakousnout. Zvolte proto lehké tričko s dlouhým rukávem, které vaši kůži ochrání při několikahodinovém pobytu venku.

Pijte vodu
Bolesti hlavy či celková slabost – i tak se projeví dehydratace organismu. Takže, pokud zamíříte do zahrady, vždy si s sebou vezměte láhev s vodou, nejlépe čistou, případně minerálku. Když se potíte při práci, tělo přichází io minerály a ty doplníte právě minerálkou.


Když budete na výletě u vody, můžete si poblíž udělat např. dočasné přespání ve staně, aby jste si užili okolní atmosféru večer a ráno východ slunce.


Další články autora

Komentář

Reklama

PR článek