Úterý, 30 května, 2023
- Reklama -123jobs

Zachraňte nešťastný vztah. Tyto tipy vám pomohou rozproudit vášeň

Odborníci se shodují na tom, že v každém období vztahu se vyskytne moment, kdy budeme na pochybách. Neznačí to hned rozchod či v horším případě rozvod, ale minimálně jakési opadnutí, ochladnutí pocitů, které vede k nekomfortní. To může být spouštěčem nepochopení a později i hádek, které mohou být přece jen důvodem rozchodu.

Právě proto je podle několika psychologů třeba toto období podchytit a zaměřit se na racionální stránku vztahu. V praxi to znamená, že emoce, které nejsou momentálně tak výrazné, necháte v ústraní a budete se řídit vaším rozumem.

Přečtěte si: Pohled mužů na ženskou krásu: Co je přitahuje a naopak nevědí vystát?

Čas jen pro vás dva
Ne takový ten, který trávíte s rodinou či s jinými přáteli. Ideální ani ten, který trávíte spolu doma u televize. Vyrazte si spolu na místo, které má pro vás zvláštní symboliku nebo naopak na místo, kde jste už déle toužili jít. Ať už je to restaurace, destinace, divadlo nebo fotbalový zápas – vyberte se někde, kde se budete opět cítit jako plnohodnotný pár.

krok vpřed
Občas, když tápeme na jednom místě, je to znamení toho, že se potřebujeme posunout dále. Pokud máte pocit, že vám to ve vztahu nefunguje, zamyslete se nad tím, zda od toho podvědomě neočekáváte o něco více. Jiné řešení, než odkomunikovať se svou polovičkou očekávání a možnost posunout svůj vztah dopředu, zřejmě neexistuje.

Pokud jste již v manželství a máte za sebou všechny kroky, které jste jako dvojice podle pravidel společnosti absolvovat měli, zamyslete se nad svými sny. Každý pár by měl mít svůj pomyslný to-do list, který si pomalu, ale jistě, začne plnit. Pokud nemáte, tak šup do toho! Dokáže vám totiž do vztahu dodat jiskru.

Konverzace jako řešení
Některé věci vyžadují čas a je samozřejmé, že jsme čas od času na pochybách. Nejrychlejším a nejúčinnějším způsobem, jak se jich zbavit, je komunikovat. Sedněte si se svým partnerem a otevřeně se promluvte o tom, jak vnímáte budoucnost, ale také o tom, jak se mu daří práci či jak se ve skutečnosti cítí. Pozor, je mimořádně důležité, abyste tyto konverzace nesílili a povídali se jen tehdy, když na to bude vhodná příležitost.

Další články autora

Komentář

Reklama

PR článek