Úterý, 30 května, 2023
- Reklama -123jobs

Lodní kontejner aneb proč už není způsobilý pro přepravu zboží?

Pokud se neorientujete v logistice potažmo ve světovém zbožovém obchodě, pak věřte tomu, že bez lodních kontejnerů by globalizovaný svět zdaleka nefungoval správně.

Každý den přepravují obrovské kontejnerové lodě desítky tisíc tun zboží z jednoho konce světa na druhý, s cílem udržet koloběh světové ekonomiky v rozumné rychlosti. Lodní kontejner je v tomto ohledu perfektním přepravním boxem, i když také disponuje několika mouchami.

Proč jsou lodní kontejnery tak skvělé?

Budete-li se bavit s odborníkem na světový obchod, pak vám jednoznačně potvrdí, že lodní kontejner je jedním z nejlepších vynálezů lidstva. Ptáte se proč? Protože všem odběratelům, dodavatelům a samozřejmě také dopravcům poskytuje univerzální přepravní platformu urychlující distribuci zboží po celém světě.

Není nutné jednotlivé palety se zbožím překládat z lodi na nákladní auto a zpět. Ve skladu se jednoduše vše naloží do boxu, načež jsou lodní kontejnery přepraveny lodí na druhý konec světa. K vyložení zboží tak fyzicky dochází až v centrálních skladech tisíce kilometrů daleko.

Proč dochází k jejich vyřazení?

Prodej kontejnerů se stal v posledních letech celkem perspektivním byznysem, což nepochybně souvisí s růstem objemu světového obchodu. Lodní kontejnery však mnohdy nejsou schopné vydržet v přepravním procesu dlouhou dobu, neboť dochází k jejich fyzickému poškození.

Nejčastěji to odnese překližková podlaha, po níž jezdí relativně těžké vysokozdvižné vozíky. Právě poškozená podlaha je nejčastějším důvodem vyřazení kontejneru z lodní přepravy.

Co se s nimi následně děje?

Nemyslete si ovšem, že jsou všechny vyřazené kontejnery sešrotovány. Lidstvo se v rámci duchu ochrany životního prostředí snaží o jejich další využití. Kontejnery na prodej jsou tak často používány na stavbu rodinných domků, uvidíte je jako skladiště nebo kůlny a v málo častých případech se z kontejneru stane bazén. Pořízení lodního kontejneru je navíc relativně levné vzhledem k účelu, k jakému chcete vyřazenou lodní jednotku používat.

Jestliže vás oslovila myšlenka použití vyřazeného kontejneru, neváhejte se obrátit na specializovanou společnost zabezpečující pronájem kontejnerů i jejich prodej.

Další články autora

Komentář

Reklama

PR článek