Úterý, 30 května, 2023
- Reklama -123jobs

Vůně, které vám pomohou lépe usnout

S delšími dny se pojí i více světla v ložnici, což pro mnohé lidi znamená dřívější buzení a horší usínání. Tento nedostatek vám pomohou vykompenzovat rolety, ale svou roli může efektivně sehrát i uklidnění smyslů pomocí vůní. Vyzkoušejte ty nejlepší na sladké sny.

MaM 07.05.2021 15:00 spánek postel, spanieFoto: Shutterstock
Kvalitní spánek je nezbytný pro regeneraci organismu a mozku slouží i na vytřídění vzpomínek.
levandule
O této vůni na lepší spánek ví snad každý. Pokud jde o aromaterapii, levandule je osvědčenou volbou. Uvolňuje stres a napětí. Zároveň automaticky pomáhá prohlubovat dech, čehož výsledkem je rychlejší přepnutí mozku do snové hladiny. Levandule však není jedinou vůní, kterou můžete použít na vyvolávání příjemných snů.

růže
Tato vůně je skvělá hlavně pro ty, kteří se potřebují dobře vyspat a současně se učí například na zkoušky. Výzkumy ukazují, že vůně růží je přirozeně relaxační a uvolňuje stres. Zajímavým zjištěním však stejně je, že podporuje regeneraci kognitivních schopností. To znamená, že se začnete lépe učit. Zkuste růžovou vodu aplikovat před spaním a znalosti se lépe utvrdí a zlepší se i efektivita učení.

spánek postel, spaní
ČTĚTE AJ
Co udělá s tělem nedostatek spánku? Problém je už jedna noc
kadidlo
Nejznámější a jedna z nejdražších vůní. Kvalitní kadidlo z Ománu bylo kdysi vyvažované zlatem a obchodníci dobře věděli proč. Pomáhá totiž lidem navodit stav až blaženého uvolnění. Zbavíte se stresu, uklidníte se, dokonce tato vůně vyvolává i zmírnění bolestí. Působí proti úzkosti a rozlítaní mysli. I to je důvod, proč se s vůní kadidla tak dobře usíná.

Vůně milovaného partnera
Studie publikovaná ve vědeckém magazínu Psychological Science potvrdila, že pokud máme u sebe v noci vůni našeho milovaného partnera, jednoduše se lépe vyspíme. Dokonce příjemná vůně partnera zabírala na noční spánek o dvě procenta lepší než melatonin. Může to být vůně jeho parfému, ale základem je podvědomá vůně partnerova těla. To znamená, že pokud odjíždíte například na pár dní z domu, klidně si vezměte partnerovy tričko nebo pyžamo. V posteli s ním se vám bude spát lépe. Hovoříme samozřejmě o jeho přirozené vůni, ne propoceném zápachu.

Další články autora

Komentář

Reklama

PR článek