Úterý, 30 května, 2023
- Reklama -123jobs

Odtok, spáry mezi obkladačkami či trouba: TOP triky, které pomohou s čištěním

Udržet domácnost v čistotě a pořádku je pro mnohé z nás zatěžovací zkouška. Zejména, pokud přijde na nedostupné či neoblíbené místa. I v tomto však dokáže poradit svět sociálních platforem a sítí.

Pravda 13.07.2021 09:30 chladnička, mytí, ženaFoto: Shutterstock
Jak správně vymýt lednici?
Portál End of Tenancy Cleaning London se nedávno podíval na seznam videí označených hashtag z platformy TikTok, které se týkaly úklidu a čištění a vyhodnotil, které z nich nejvíce zaujaly veřejnost (měřítkem byl počet shlédnutí). Zdá se, že první pětka je zcela jasná. Spolu s ní přinášíme i triky, které nejen uživatelé a autoři zmíněných videí, ale i experti na domácí úklid doporučují.

 1. Čištění koberců: 490 milionů zobrazení
  Zdá se, že udržet v co nejlepším stavu náš koberec, je mise, která zajímá každého běžného smrtelníka. Počet zobrazení na platformě TikTok mluví jasnou řečí. Expert na čištění Ivan Ivanov z End of Tenancy Cleaning London doporučuje k čištění koberců následující: „Měli byste vysávat a používat čistící spreje jednou týdně, aby koberce byly čisté. Každé tři měsíce byste pak měli přemýšlet o pronájmu stroje na čištění koberců (tepovacieho přístroje), abyste zabránili promočení a poškození koberce.
 2. Čištění odtoků: 197,6 milionu zobrazení
  Odtoky se obzvlášť obtížně čistí kvůli tomu, že nevidíme, co na nás číhá. Často zapáchají a jsou ucpané. „Na rychlé vyčištění odtoku vložte tabletu do myčky přes horní část zátky a přes ni přelijte vařící vodou, aby se rozpustila. To by mělo odblokovat část špíny a nechat odtokovou trubku svěže vonět. Zkuste také pravidelně používat rozpouštěč nečistot v odtoku, abyste se zbavili přebytečné špíny. „

606634513
ČTĚTE VÍCE
Stehna jsou nové cihličky, zní heslo léta v mužské módě! Šortky co nejkratší, páni!

 1. Čištění spár: 62,1 milionu
  Je to najčastie problém při čištění dlaždic, no TikTok ukázal, že pomocí čističe toalety a kartáče to může být hotové za pár vteřin. „Použitím sody, octa a malé štětky na injektážní maltu můžete nečistoty dostat ven stejně rychle,“ doporučuje Ivanov z čisticího portálu. Jednoduše naneste sodu na injektážní maltu a ujistěte se, že je zcela zakryta. Potom nastříkejte na ocet, vykartáčujte a chemická reakce z octa a jedlé sody udělala práci za vás. „
 2. Čištění trouby: 40 milionů zobrazení
  Čištění trubek je úkolem, který mnozí z nás odkládají tak dlouho, jak to jen jde. Odborník radí, nejprve zkuste použít vysavač! Tímto se zbavíte zbytků zbytků drobků a připálených kousků jídla, následně se vrhněte na špínu. Základem je dobrý čistící přípravek, ale skvělým tipem je podle expertů na čištění i citron. Potřete citronovou šťávou připálené místa a následně očistěte.
 3. Čištění chladniček: 16,6 milionu zobrazení
  Vzhledem k tomu, že jde o skladovací prostor potravin, které konzumujeme, je nesmírně důležité zajistit, aby naše chladničky byly bezpečné a čisté. „Vyjměte všechny police a skladovací jednotky a vložte studené jídlo do chladícího boxu. Na interiér chladničky použijte horkou houbu a mýdlový saponát na odstranění zbytků nebo skvrn na stěnách chladničky. Zvláštní pozornost věnujte místům, kde jsou police. Potom nastříkejte víceúčelovým čisticím prostředkem a osušte hadříkem. Nezapomeňte vyčistit i kondenzátorové spirály umístěné na zadní straně chladničky. Vypněte chladničku a vysušte spirály, abyste odstranili jakýkoliv prach.

Další články autora

Komentář

Reklama

PR článek