Úterý, 30 května, 2023
- Reklama -123jobs

Dítě pařížských buržoaistů zachraňuje klima. Vyprodává šaty od Diora i Rolexky

Komedie o klimatu rozesmála Cannes.

„Jsou v krabičce kdesi vespod skříně a jen nedávno jsem si vzpomněl, že je mám. Ještě nikdy jsem je nenosil, spíše mě těšil dobrý pocit, že jejich vlastním. Jako kdybych měl nějakou sumu peněz uloženou bezpečně v bance. Prosto, jsem buržoustů , „řekl v rozhovoru pro SME necelý den poté, co měl na festivalu v Cannes premiéru jeho film Křížová výprava.

Garrel nepopírá, že si žije svůj pohodlný život a ještě donedávna si myslel, že v takovém stylu i spokojeně dožije. Ale jistoty, které v něm platily jeho prvních čtyřicet let, už o rok platit vůbec nemusí.

Smích, který již velmi bylo třeba
Před třemi lety mu scenárista a blízký kamarád Jean-Claude Carry re navrhl, aby napsali film o dětech, které se bojí klimatických změn.

„Nezdálo se mi to, ohrnout jsem nosem,“ říká Garrel. „Věř mi, o chvíli budeš utíkat za současností a táhnout ji za nohy, řekl mi na to Jean-Claude a měl pravdu. Když přišla Greta Thunberg, neodpustil si: Vidíš, kdybys mě poslouchal a začali bychom dříve, už jsme mohli mít film v kině. „

Film Křížová výprava je poslední, na kterém Carrière pracoval. Jeden z nejlepších scenáristů na světě letos v únoru zemřel.

Mluví o klimatických změnách, ale docela jinak, než to filmaři a aktivisté obvykle dělají.

Další články autora

Komentář

Reklama

PR článek